• Свеж
Национален Командос Хтс Цела Сезона 245 70Р 107т Лесен Камион Гума

Национален Командос Хтс Цела Сезона 245 70Р 107т Лесен Камион Гума

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Национален Командоси ХТС 245/70Р16 107прегледза возачите кои сакаат комбинација од пријатни карактеристики на патиштата во комбинација со долга облека, блеска националната гума за автопат командо хтс премиум. Ракувајте со вашето патување со доверба, додека уживате во супериорниот квалитет на возење и разновидноста на сите сезони На Командо ХТС. Поддржан од 65.000 милји ограничена гаранција на производителот. Дизајнот на затворено рамо ја минимизира бучавата, овозможувајќи потивко, поудобно возење. Оптимизиран дизајн на шарите со 5 ребра за долго, рамномерно абење и можност за продолжена километража. Прецизно усогласените жлебови на шарите го минимизираат неправилното абење и промовираат супериорно ракување и влечење во целата сезона. Пиење со целосна длабочина за продолжени перформанси на влечење и подобрен истрошен изглед. Изграден за употреба на Џипови, Теренци, пикап камиони и комбиња, вклучително и подоцнежни фитинзи за модели.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне