• Свеж
Сумитомо ХТР Подобрување Ц 235 65Р 106Х Бсв Одговара: 2017-КАДИЛАК XT Луксуз, 2017-Гмц Акадија СЛЕ

Сумитомо ХТР Подобрување Ц 235 65Р 106Х Бсв Одговара: 2017-КАДИЛАК XT Луксуз, 2017-Гмц Акадија СЛЕ

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Sumitomo HTR Enhance CX2 е турнеја гума M+S "Кал И Снег" направена за кросовери и Теренци и лесни камиони. Се одликува со високо-силика јаглеродно соединение кое ја подобрува јачината и флексибилноста на гумата, го подобрува абењето и влажната влечна сила, додека асиметричната шема на шарите се фокусира на перформансите на целата сезона и сигурното ракување. Четири периферни жлебови и широки странични засеци ја евакуираат водата од контактната лепенка за отпорност на хидропланирање, додека 3д цик-цак шипките создаваат повеќе гризечки рабови во влечење во снег и мраз, ја зголемуваат стабилноста и ја задржуваат цврстината на блокот за подобро ракување. Внатрешната конструкција се одликува со најлонско капаче без зглоб за стабилно ракување со голема брзина, а два широки челични ремени со висока цврстина нудат издржливост и стабилност на автомобилот. 65.000 милји гаранција за газење Исклучително ракување влажно и суво. Перформанси на автопатот и Спортови како ракување. Спортски Перформанси. Чувајте ги јазичињата на вашиот животен век. Најдете мир на патот. Одговара : 2010-16 Кадилак СРХ Луксуз 2020-23 Шевролет Блејзер ЛТ 2020 Кадилак ХТ5 Премиум Луксуз 2021-23 Кадилак ХТ5 Ливери 2019 Шевролет Блејзер Л 2022-23 Кадилак ХТ6 Луксуз 2011 Сааб 9-4Х Премиум и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне