• Свеж
Кумхо Круген HP 265 60- V гума

Кумхо Круген HP 265 60- V гума

DEN 2476.32

Од стока
Во продавницата

Kumho Crugen HP71 е турнеја, цела сезонска гума произведена за патнички возила и SUV. Овој модел има и некои големини со високи перформанси. Kumho нуди гаранција за облека од 65.000 милји со овој модел .. Гумата гарантира одлична целата временска влечење. Симетричната шема на шара со целосна длабочина на сипирање на длабочина и независните блокови на шарите ја надградуваат способноста на сувото, влажното и зимското време. Подоброто зафат на површината на патот ја надградува годишната безбедност во текот на целата година, бидејќи не дозволува гумата да ја изгуби влечењето во различни услови. Оптимизираното поставување на блок на шари ја подобрува превенцијата за хидропланирање. Жлебовите и шемата на сипирање ја распрснуваат водата и се караат под стапалото на гумата, обезбедувајќи безбедна способност за влажно и зимско време на зафаќање на патот .. Моделот промовира високи нивоа на удобност во возењето. Тој го комбинира неговиот дизајн на шара и внатрешната структура за да ги зголеми нивоата на удобност во возењето. Оптимизираната форма на структурата и неговата способност внимателно да ја следи површината на патот во секое време им овозможува на гумата да го апсорбира шокот на возењето во текот на перформансите на гумите. Подобриот контакт со патот, на овој начин, ги намалува вибрациите на патот што се чувствуваат во кабината на возилото. Променливата промена на фазата на теренот на дизајнот на лентата со ленти успева да го намали нивото на бучавата на патот. Тие создаваат звучна фреквенција што ја негира моделот на патот и шарата во моментот кога ќе се генерираат. Како резултат, бучавата на патот не ја достигнува кабината на возилото и не го уништува уживањето во возењето на патниците. Ова обезбедува тивко и удобно искуство во возењето .. Гумата лесно се постапува благодарение на оптималниот дизајн на шарите. Посилното централно ребро и оптималната шема на рамото го одржуваат контакт со патот на гумите за подобрување на контролата и можноста за маневрирање. Подобриот контакт со патот на централното ребра ја зголемува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Ова го подобрува времето на одговор на управувачот и точноста на командите на возачот, додека ја стабилизира структурата против возачкиот притисок што влијае на моделот. Блоковите на рамото го зголемуваат бројот на рабови за гризење што ја зафаќаат површината на патот, ја зајакнуваат способноста за свиоци и маневрирање. Ракувањето со прв степен обезбедува побезбедна сите временски перформанси. Цело време влечење. Подобрена контрола. Високо ниво на удобност во возењето. Подолг траен живот. Цела сезонска гума произведена за патнички возила и SUV . Blackид од црна страна. FITS : 2015-23 Ford F-150 Lariat 2012-13 Jeep Grand Cherokee Laredo X 2015 Toyota Tacoma TRD Pro 2011 Jeep Grand Cherokee Overland 2021 Jeep Grand Cherokee L Laredo 2004-06 Ford F-150 Lariat 2016 Jeep Grand Cherokee Operland 2012-14-14 Toyota Tacoma Pre Runner 2022-23 Jeep Grand Cherokee L Summit Reserve 2020-22 Lexus GX460 Извршен 2015-16 Chevrolet Colorado Z71 2006-09 Toyota 4 Runner Limited 2021 Toyota Tacoma Limited Limited 2010-14 Ford F-150 FX2 2018-22 Dodge Durango Enforcer 2015 -19 Lexus GX460 Luxury 2017-20 Toyota Tacoma TRD Pro 2018-20 Chevrolet Colorado LT 2019-23 Ford Ranger Lariat 2022-23 Toyota Tacoma Nightshade 2019-21 Honda Passport Ex-L 2021-22 Chevrolet Colorado WT 2013-17 Dodge Darango Special Specist Услуга и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне