• Свеж
Уметнички ткајачи Колин Медалјон машина за миење на тркач, црвен, 2'7 12

Уметнички ткајачи Колин Медалјон машина за миење на тркач, црвен, 2'7 12

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Колекцијата Cacia има гроздобер ориентален дизајн кој има за цел да личи на добро сакан антички килим. Овој килим е машински ткаен во Турција со мешавина од Ченил-Полистер и памучни влакна, а потоа дизајнот е отпечатен на екранот на ткаенината. Овој килим има низок рамен куп што е многу мек под нога. Лесно за чистење и одржување, печатените килими работат добро во области со висок сообраќај во домот. Препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област пред да нанесете средства за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење. Достапни бои : Браун. Препорачани соби : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје, игротека, детска соба. Бои, предива и материјали за пакување, сите имаат природни мириси кои понекогаш се зголемуваат откако ќе се пакуваат килими. Било какви мириси треба да се распаднат во рок од една недела од отстранувањето од пакувањето. Ако вашиот килим има бразда, препорачуваме да поставите рамно или обратно тркалање. Наборите ќе исчезнат во рок од 2 недели. За секој вид истурање, место исчистете го килимот со памучна крпа или хартиена крпа. Користете движење за размачкање, работејќи од рабовите до центарот на излевањето. Користете раствор на сапун за садови и ладна вода за да кренете подлабок остаток. За поголеми излевања или повеќе тврдоглави дамки, ставете го килимот во мијалник на нежен амбиент и закачете се да се исушат. 77% Ченил-Полистер, 33% памук. Машина ткаена во Турција. Низок куп, печатени. Дебелина : 0,197 ". Безбеден пат на отворено : Бр. Машина ткаена во Турција со 66% Chenille-Polyester, 34% памук. Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . дизајнирани да личат на А. Добро сакан гроздобер пронајдете . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . за секој вид излевање , самото место исчистете го килимот со памучна крпа или хартиена крпа. Користете движење за размачкана, работете од рабовите до центарот на излевањето. Користете раствор од сапун за садови и ладна вода за да кренете подлабок остаток. За поголеми излевања или повеќе тврдоглави дамки , ставете го килимот во мијалник на нежен амбиент и закачете се да се исуши. Вашиот килим треба да биде единствената ставка во тапанот и да се нареди рамномерно. Не користете детергент. Се препорачува употреба на рампа за килим за да се спречи лизгање и движење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне