• Свеж
Тридент Гума За Џвакање Без Шеќер, Совршена Нане

Тридент Гума За Џвакање Без Шеќер, Совршена Нане

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Тридент беше претставен во 1964 година како прва патентирана гума за џвакање без шеќер, па дури и леташе на секоја Мисија На Вселенскиот Шатл од 1981 година. Денес, светот знае дека 4 од 5 стоматолози препорачуваат Џвакање Трозабец после јадење и пиење за да помогнат во заштитата од расипување на забите. Тридент Гума За Џвакање Без Шеќер, Совршена Нане, 18 Парчиња (Внатрешен Пакет од 12).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне