• Свеж
Витраж Таванот Светлина Дома Рамна Монтажа Приврзок Светилка Тела Затемнување Лустерот Осветленост Боја Температура Прилагодливи Заштеда На Енергија

Витраж Таванот Светлина Дома Рамна Монтажа Приврзок Светилка Тела Затемнување Лустерот Осветленост Боја Температура Прилагодливи

DEN 130.08

Од стока
Во продавницата

23 "Ретро Лустер Витраж Голем Таван Светилка Тела ПРЕДВОДЕНА опис На Производот Спецификации : 23 инчен име На Производот : тифани стил таванот светлината големина на Светлината : Диа 23" (qu60 cm) Материјали : Рачно Изработена Мајка На Бисер Абажур, LED сијалица метална Таванска плоча абажур детали : сенка е специјална рачно изработена мајка на бисерна школка, целиот процес се прави рачно и трае многу часови за сечење, полирање и Лемење Заедно. Тип на монтирање : Електронски материјали за Монтирање на Рамна монтажа; Челик, Напон на бакарна жица : 110v - 220v апликација На Просторијата : 10-18 Квадратни метри Стил на декорација : Модерна, Класична Карактеристика € Прилагодлива Осветленост и Температура на Бојата q - 40w ЗАТЕМНЕТО LED светло на ТАВАНОТ, 3 светла променлива боја, топло светло/природно светло/ладно бело светло, 3000k-6000k. ова led таванско светло може да земе затемнета осветленост (5% -100% ) прилагодлив Според Вашата Потреба. ●Заштита На очите-LED таванската светилка свети рамномерно без треперење и ги штити вашите очи од сурови и блескави светла. Има функција за ноќно светло, притиснете го копчето за ноќно светло, светлото е прилагодено на 5% осветленост. Режим на ноќно светло за помагање во подобрување на спиењето. ●Заштеда на енергија-ОВА led светло за прицврстување е поголема осветленост и подобро за заштеда на енергија отколку традиционалната светилка, заштедете енергија до 85%. Изгледот е елегантен, уреден и концизен, за различен стил на украсување на осветлување. Безбеден за употреба.Погоден за инсталирање во вашата дневна соба, спална соба, двор на вила, канцеларија НА МАНСАРДА, ретро кафулиња, ресторани, барови, продавници итн. Забелешка : 1.Оваа светлина треба основни собранието, професионални ќе биде високо препорачливо.2.Висината на подот е поголема од 80", оптоварувањето на таванот е поголемо од 10 килограми. Витраж Таванот Светлина Дома Рамна Монтажа Приврзок Светилка Тела Затемнување Лустерот Осветленост Боја Температура Прилагодливи Заштеда На Енергија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне