• Свеж
Ајкула Од Типот Б во. Диа. фт. Л Јп Цевки пси

Ајкула Од Типот Б во. Диа. фт. Л Јп Цевки пси

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Shark Bite PEX-B е вкрстено поврзана полиетиленска цевка дизајнирана за употреба во станбени и комерцијални водоводни апликации. ПЕКС цевката е флексибилна и лесна за работа, што го намалува бројот на фитинзи потребни за завршување на работата; намалување на трошоците и точките на истекување. ПЕКС е исто така исклучително издржлив и отпорен на корозија/замрзнување. SHARKBITE PEX е компатибилен со месинг или пластични фитинзи за боцки користејќи бакарен прстен за стегање или методи за поврзување на стегач од нерѓосувачки челик или фитинзи за поврзување со притискање за поврзување. Силна, флексибилна, цевка отпорна на корозија/замрзнување дизајнирана за апликации за топол или ладен водовод. Минимална работна температура 33 Степени Ф на 160 ПСИ. Максимална работна температура 200 Степени Ф на 80 ПСИ. Највисоко оценета отпорност на ХЛОР, едномесечна ОТПОРНОСТ НА УВ. Одобрени за водоводни линии и погребни апликации, вклучително и закопани под бетон.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне