• Свеж
Тејлор Канал Безжичен Внатрешен Надворешен Термометар

Тејлор Канал Безжичен Внатрешен Надворешен Термометар

DEN 799.84

Од стока
Во продавницата

Самоуверено подгответе се за денот со 3-Каналниот Безжичен Внатрешен И Надворешен Термометар на тејлор. Безжичниот термометар точно ги прикажува внатрешните температурни опсези од 32 Степени F до 122 Степени F (0 степени Целзиусови до 50 Степени C) и надворешните температурни опсези од -4 степени F до 140 Степени F (-20 степени Целзиусови до 60 Степени C) користејќи алкални батерии или -40 Степени F до 140 Степени F (-40 степени C до 60 Степени степени в) користење литиумски батерии. Живописниот и шарен ЛЦД го прикажува времето и датумот заедно со читањата на внатрешната и надворешната температура. Календарот на денот на неделата е достапен на повеќе јазици (англиски, француски, холандски, шпански, дански и германски). Овој термометар може да собере до 3 различни канали со опсег до 100 стапки подалеку, совршен за сместување во и околу домот за следење на нивото на температурата. Термометарот доаѓа со 1 далечински управувач, дополнителни далечински управувачи се продаваат одделно (модел 1512 RMT). Мери внатрешен температурен опсег од 32 Степени Ф до 122 Степени Ф (0 степени Ц до 50 степени Ц). Мери надворешен температурен опсег од -4 Степени F до 140 Степени F И -20 степени Целзиусови до 60 Степени Целзиусови (користејќи алкални батерии) или -40 степени F до 140 Степени F И -40 степени Целзиусови до 60 Степени Целзиусови (користејќи литиумски батерии). Живописен и шарен ЛЦД-дисплеј. Држи до 3 канали, дополнителни далечински управувачи се продаваат одделно (1512 RMT). Безжичниот далечински сензор пренесува до 100 стапки. Кога тејлор беше основана во 1851 година, Од Џорџ Тејлор, тој имаше мото : точност прво. Оттогаш, нашето наследство порасна и вклучува широк спектар на мерни производи за домот и индустријата. Од термометри за безбедност на храна или животната средина до уреди за размери за тела и храна, ги развиваме најточните производи за мерење. Ние сме во бизнисот со мерење речиси 160 години.. затоа Тејлор е брендот на кој можете да му верувате. Тејлор 3 Канал Безжичен Внатрешен/Надворешен Термометар : 1512.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне