• Свеж
Големите девојки и чизми за патки за деца, чизми со два тона борба против патеката од дожд, чизми

Големите девојки и чизми за патки за деца, чизми со два тона борба против патеката од дожд, чизми

DEN 1015.52

Од стока
Во продавницата

Стилски дизајн : Функционален, но сепак модерен дизајн, чизми за патки за девојчиња водоотпорни може да се носат во многу прилики без да се изгуби чувство за мода. Можете да прилагодите колку цврсто чизмите за патки за девојчињата се вклопуваат на врвот со затегнување или олабавување на страничните ленти. Прилагодливото вклопување и едно парче дизајн проверете дали дождот и снегот не влегуваат внатре. Овие чизми за патки од девојчиња се направени од висококвалитетна природна гума што нема да попушти кога ќе се протега. Нашите модни чизми за патки се погодни за долго време на отворено. Предноста е што единствениот е помек и удобен. Солиден гумен ѓон со текстура на дното за одличен зафат. 90% ПВЦ/10% памук, увезен, ПВЦ гумен ѓон, платформата мери приближно 0,79 ". Не-лизгање, водоотпорен, издржлив, чувајте топло. Нашите чизми за патки од девојчиња се изработени од природна гума. Овие чизми за патки не се штетни за луѓето. И боите се богати со стил за да изберете од . Трајни водоотпорни материјали : Модерни и функционални, највисокиот дел е изработен од фланел, додека долниот дел од полиуретан и стопениот гумен ѓон се целосно водоотпорни, погодни за одење во дождови и снежни денови. Топла и мека ласкава волна од волна : Внатрешноста е целосно обложена со кадифен волна од волна за сериозна топлина, додадена во мекиот перничен стапал, држејќи ги нозете удобни и топло во студеното зимско време. Трајни закопчани чевли : дебелите кружни ленти крцкави крцкави нагоре Предниот дел со употреба на серија на цврсти, занишани склопени јамки, овозможувајќи ви да ја прилагодите соодветноста за безбедно и пријатно да ги вклопуваат нозете до нашите глуждови, без никакви непријатни лабави . Во различни бои, црна, морнарица сина, кафеава, тен, леопард отпечатоци, фуксија, розова, таупе, беж, приближно мерења Висина на потпетицата : 0,75 "Врвен обем на отворање : 13", Висина на вратилото : 9 ".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне