• Свеж
Крафт мајо јајце бело облекување, шише Фл Оз

Крафт мајо јајце бело облекување, шише Фл Оз

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Крафт јајце бело мајо додава лесен вкус и кремаста текстура на сите видови садови. Уживајте во познатиот вкус што го сакате од Крафт, со вкусна добрина и здравствени придобивки на белците од јајца. Со 50 калории по порција, ќе се чувствувате добро кога ќе го додадете ова кремаво бело јајце мајо на сите ваши омилени мезе и ентериери. Обидете се со нашата мајонез од бело јајце што има 50% помалку маснотии од редовната мајонез на сендвичи или хамбургери. Ова облекување од бело јајце е спакувано во ревидливо, лесно стискање 22 унца шише за да се заклучи со вкус. Едно шише 22 fl oz од белка од јајце од јајце -мајо. Крафт јајце бело мајо е ширење што има 50% помалку маснотии и калории од редовната мајонез. Крафт јајце бело мајо го нуди познатиот вкус што го сакаш од Крафт, со вкусна добрина на белците од јајца. Крафт мајо јајце бело облекување има лесна, кремаста текстура за лесно ширење и натопување. Идеалниот лек за создавање сендвичи на дели, обвивки, свежи салати или поздрави натопи. Спакувано во шише со исцедок, лесно да се стисне шише. 0 мг холестерол по порција. Фрижидер по отворањето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне