• Свеж
Примарно злато Карат жолто злато 6x овален перидот и дијамантски прстен ААА

Примарно злато Карат жолто злато 6x овален перидот и дијамантски прстен ААА

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Сигурно да импресионирате, овој блескав 14 жолт златен прстен на Карат ќе направи одличен додаток на вашата најдобра облечена колекција. Овој стилски прстен е опфатен со две 0,90 CTTW овални во форма на фацетирани зелени перидоти камења збогатени со треперливи дијаманти за јасни SI2/SI3 за прекрасен изглед. Овој впечатлив прстен е достапен во големини на прсти 7.Метална тежина : 2,85 грамсјерви тип : стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Bide Bidth : 2 Mmring Size : 7 Solidgemston August Color : Green Cut : Faceted Shape : Oval Size : 6mm x 4mm Weight : 0.9 cttw Quantity : 2 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : SI2/SI3 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.2mm Weight : 0.048 cttw Quantity : 6 Jewelry Setting : Prong Your item arrives Во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат жолто злато, цврсто, скапоцен камен, дијамант.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне