• Свеж
Petlas Velo Sport Tire, Pt 275 30- W

Petlas Velo Sport Tire, Pt 275 30- W

DEN 823.04

Од стока
Во продавницата

Petlas Velox Sport PT741 е перформанси и високи перформанси, летна гума произведена за патнички возила и SUV .. Времето влечење е обезбедено со овој модел. Гумата комбинира летно соединение и асиметричен дизајн на шарите со цел да понуди исклучителни перформанси на суви и влажни временски услови. Специјалното соединение отпорно на топлина на моделот овозможува нејзина исклучителна влечење на суво време. Елементите со ребра ја зголемуваат влечењето на гумите во суви и влажни услови. Хидропланирањето се избегнува, бидејќи во подемните жлебови ја распрснуваат водата од под стапалото .. Исклучителна издржливост на голема брзина и целокупна контролабилност се промовираат. Површинскиот контакт на асиметричниот дизајн на шарите ја подобрува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Помага да се зголеми времето и точноста на воланот, додека структурата е обезбедена од притисок на возење. Посилното соединение ја намалува способноста за сопирање на гумите, значително скратувајќи го растојанието за запирање. Корпирањето е надградено благодарение на дополнителните рабови за гризење што го зафаќаат патот. Високата брзина на моделот се промовира со соединение отпорна на топлина и трајна структура .. Velox Sport PT741 исто така нуди високи нивоа на удобност во возењето. Променливата промена на фазата на теренот на дизајнот на шарите помага да се намали бучавата на патот, генерирана додека гумите се во движење. Ова стапало ги негира звучните бранови со генерирање на фреквенција на звучно откажување. На овој начин, гумата нуди тивко искуство во возење. Летната временска влечење. Контролабилност на голема брзина. Високо ниво на удобност во возењето. Црн страничен allид. Произведено за патнички возила и SUV.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне