• Свеж
Мазда Возачот Бришач Сечилото - Визија Спасител

Мазда Возачот Бришач Сечилото - Визија Спасител

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Сечилата За Заштеда на визија обезбедуваат непречено бришење и перформанси без ленти од специјалниот природен гумен елемент обложен со моли. Продолжениот животен век е обезбеден со дизајн на тркалезна шарка за Штедење на Визија. Сечилата За Заштеда на визија се изведуваат при услови на возење со голема брзина и ветровито поради патентираните аеродинамички рамки на бришачите. Другите сечила ќе го изгубат контактот со површината на шофершајбната што резултира со слаби перформанси на бришење. Заштитата од ' рѓосување, чипсување и корозија доаѓа од двете рамки од галванизиран челик се двојна обвивка на боја. Вклучена Налепница За Потсетување На Шофершајбната потсетува да ги замени бришачите. Произведено во САД. Вклучува Возач(24"). Тркалезна Шарка гумен обезбедува продолжен век на траење. Аеродинамичните Рамки го одржуваат сечилото во контакт со површината на шофершајбната. Галванизираните Челични Рамки спречуваат ' рѓосување и чипсување. Моли Обложениот Елемент обезбедува перформанси без редеа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне