• Свеж
Обложени Карбидни Влошки, Фина Изработка Отпорна На Абење Мултифункционален Низок Коефициент На Влошки За Вртење На Триење Со Бо За Складирање За Обработка На Мат?

Обложени Карбидни Влошки, Фина Изработка Отпорна На Абење Мултифункционален Низок Коефициент На Влошки За Вртење На Триење Со

DEN 672.00

Од стока
Во продавницата

Обложени Карбидни Влошки, Фина Изработка Отпорна На Абење Мултифункционален Низок Коефициент На Влошки За Вртење На Триење Со Кутија за Складирање За Обработка На Цпу Материјал Спецификација : Тип На Ставка : Влошки За Вртењематеријал : Цврстина На Обработка На Карбид : Во Рамките НА HRC38 степенскоп На Примена : Нерѓосувачки челик, алуминиум, бакар, леење, листа На Пакети со легури : 10 x 10 Парчиња Во 1 Комплет : Комплетот Вклучува 10 Парчиња Цпу Мелење Влошки, Доволна Количина За Лесна Замена, доаѓа Со Кутија За ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ И Преносливост. КАРБИДЕН МАТЕРИЈАЛ : Овие влошки за вртење се направени од цементиран карбид, со фина изработка, абење и можат да издржат висока температура. ОБЛОГА : Овие карбидни влошки имаат повеќеслоен слој за да ја зголемат отпорноста на абење, брза брзина на сечење, низок коефициент на триење, ефикасен и издржлив.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне