• Свеж
Храна Ограничена Мтр Расам Во Прав, 7. оз

Храна Ограничена Мтр Расам Во Прав, 7. оз

DEN 175.84

Од стока
Во продавницата

Расам (Кари) Во Прав 7.04 мл (200 гр) Погоден за вегетаријанци. Ветувањето за чистота. Прави 10 литри Расам. Производ На Индија. Гответе мал сад полн (75 гр) редграм дал во 1 литар вода, со 1 лажиче рафинирано растително масло и прстофат куркума. Сварете го зготвениот дал и држете го настрана. Варете 3-4 лажиче (20 гр) мтр расам во прав со сок од тамаринд, џегери и сол по вкус. Додадете сецкани домати (75 гр) за подобар вкус. Додадете ја сварената дал и вода доколку е потребно. Варете околу 10 минути. Додадете 1 лажиче сенф, неколку листови кари и прстофат асафоертида зачинети во џи. Украсете со ситно исечени лисја од коријандер. Уживајте како супа или послужете со ориз. Може да содржи траги од ореви. 7.04 мл (200 гр) Индија Расам (Кари) Во Прав. Погоден за вегетаријанци. Ветувањето за чистота. Прави 10 литри Расам. Производ На Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне