• Свеж
Дорман ЦС Спојка Роб Цилиндар За Специфични Форд Модели Одговара избери: 1984 - ФОРД Ф150, 1983 - Форд Ф350

Дорман ЦС Спојка Роб Цилиндар За Специфични Форд Модели Одговара избери: 1984 - ФОРД Ф150, 1983 - Форд Ф350

DEN 483.52

Од стока
Во продавницата

Дорман-Прв Стоп Спојката Роб Цилиндар : спојката роб цилиндар протекување или дефект? Оваа директна замена е прецизно дизајнирана за да одговара на оригиналниот дизајн на опремата во одредени години на возила, марки и модели за сигурна замена. Директна замена - овој цилиндар за робови на спојката е изграден за да одговара на оригиналниот роб на спојката во одредени возила. Прецизен дизајн-обратно-дизајниран од оригинална опрема за беспрекорно вклопување и сигурно функционирање. Издржливи материјали-вклучува висококвалитетни гумени компоненти за компатибилност со стандардната течност за сопирачките. Доверлива вредност поддржана од тим инженери и експерти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1984-1992 Форд Ф150 1983-1984,1990-1992 форд Ф350 1983-1984 форд Ф250 1984-1997 ФОРД ЕКОНОЛИН 1985-1992 Форд Ф250 8 Цил 5.8 Л 1984-1987 ФОРД БРОНКО 1987-1988 ФОРД тандерберд 1983-1984 форд Ренџер 4 цил 2,3 л 1985-1989 форд Ф350 8 цил 5,8 л и повеќе - ДОДАДЕТЕ Го Вашето Возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне