• Свеж
Отани МК цела Сезона 225 70R15C 112 110S D ГОЛЕМИ ГОДИНА

Отани МК цела Сезона 225 70R15C 112 110S D ГОЛЕМИ ГОДИНА

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Otani MK2000 225/70 R15 C 112/110 S Doverview The High-Performance Otani Mk2000 LTR гума обезбедува непречено возење и исклучителна влечење. Неговиот оптимизиран стапало ја намалува отпорноста на тркалање и обезбедува јасен одговор на управувачот. Во влажни услови, сипирањето го подобрува зафатот со додавање на залак додека жлебовите исцедуваат вода од контактната лепенка за да се зголеми отпорноста на хидропланирање. Аранжманот SIPE исто така го минимизира нерамномерното абење додека аранжманот за шара дава потивки возења. Тешкиот труп и квадратните раменици работат заедно за да обезбедат врвно ракување и стабилност. Квадратните раменици ја зголемуваат зафатната за зафат и трага на шара. Оптимизираното шара го минимизираат изградбата на топлина. Засилената обвивка ја подобрува издржливоста и ракувањето. Големина : 225/70 R15 C. Опсег на оптоварување : D. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне