• Свеж
Милестар Г-Ѓа Спорт Цела Сезона 185 65Р 88Х Патничка Гума Одговара: Хјундаи Акцент ЛЕ, 2013-Хонда Фит ЕВ

Милестар Г-Ѓа Спорт Цела Сезона 185 65Р 88Х Патничка Гума Одговара: Хјундаи Акцент ЛЕ, 2013-Хонда Фит ЕВ

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Milestar MS932 Sport 185/65 R15 88 HOVERVIEWThe Ms932 Sport Од Milestar е гума за сите сезони која е наменета за употреба на модерни седани, спортски седани и купеа и CUVs. Поддржан од ограничен производител од 50.000 милји гаранција за животниот век на шарите, Гуменото соединение на Спортот MS932 sport го подобрува влечењето и управувањето со перформансите во текот на целата година, додека оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да ја подобри удобноста при возењето за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на патнички автомобили и Кув. Поддржан од ограничен производител од 50.000 милји гаранција за животниот век на шарата. Аголните и надолжните шипки го зголемуваат зафатот и животот на шарите. Широките жлебови ја исцедуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Моделот на шарите овозможува влечење и перформанси во текот на целата година.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне