• Свеж
Пејзаж за трговска марка „Пејзаж во близина на понтоиз“ платно уметност од Писаро

Пејзаж за трговска марка „Пејзаж во близина на понтоиз“ платно уметност од Писаро

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Pissarro Предмет : Пејзаж-апестит : Традиционално производство Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со луѓе што одат по нечистотија патот по пејзаж покриен со рид. Истакнати бои : бело, светло сина, тен, сива, црна Камил Писаро? Дали беше данско-француски? Импресионистичка? И? Нео-импресионистичка? Сликар роден на островот? Свети Томас?. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луѓето кои шетаат по нечистотија патот по пејзаж покриен со рид.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне