• Свеж
КТ овална форма црвена креирана ѓердан од приврзок Руби во сребро, 18 “

КТ овална форма црвена креирана ѓердан од приврзок Руби во сребро, 18 “

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Нагласете го вашиот изглед со ова сребро од 925 Стерлинг, создаден приврзок Руби. Овој црвен ѓердан од приврзок Руби е токму за специјални прилики или во секое време сакате да додадете малку искра во вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со кластерска поставка, оваа овална форма Руби другар е деликатно направена во 925 Стерлинг сребро. Овој приврзок вклучува отстранлив тон за совпаѓање Стерлинг сребро 18 "инчен кутија, што е само вистинската должина за повеќето деколте. Кнозот на прстенот обезбедува лесен за употреба, сигурно затворање. Овој стерлинг сребрен приврзок е запечатен со 925 до гарантира автентичност. Оваа вкупна тежина од 1,00 КТ создаде ѓердан од приврзок за женски Руби, прави прекрасен подарок. 1 КТ овална форма црвена креирана ѓердан од приврзок Руби во стерлинг сребро, 18 "1,00ц вкупна тежина рубин. Овална форма создаде Руби. Врвот е поставен во 925 Стерлинг сребро. Црвена боја Руби. Јули Роден камен. Gemstone е 7 x 5mm со поставка на кластери. Приврзокот вклучува сребрен ланец. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне