• Свеж
Колекција Стерлинг сребрен сафир и дијамант завиткан приврзок за перница

Колекција Стерлинг сребрен сафир и дијамант завиткан приврзок за перница

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Доживејте елегантна убавина со оваа прекрасна форма на дијамант, приврзокот завиткан од перница! Уникатниот дизајн на овој приврзок наликува на завиткан подарок во крис крст стил. Значи, без оглед каква е причината за вашиот подарок, тоа ќе биде огромен успех! Природните сини сафир се поставени со рака за да се создаде база на перница за овој приврзок, бидејќи креираните бел сафир скапоцени камења се завиткани околу приврзокот за да додадат дополнително ниво на оддел и боја. Парчето е направено од 925 Стерлинг сребро со мазна висока полирана завршница за дополнителен сјај! Овој приврзок е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е убав внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен кафеав дијамант (0,02 CT) поставен во задниот дел на овој приврзок за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. Овој приврзок има затворена задната галерија за удобност со поставка со два тони, истакнувајќи го логото на SL Collection SL во 18 K цврсто жолто злато. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Стерлинг Сребрен сафир и дијамант завиткан приврзок за перница.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне