• Свеж
Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 10К бело злато ореол

Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 10К бело злато ореол

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Изразете ја својата loveубов со овој задебелен прстен за ангажман на црно -бел дијамант ореол. Монтирана во бујно бело злато, има овално, црно дијамант поставен со измет во центарот со ореол од 28 кружни, дијаманти поставени со отворено (H-I, I3) формирајќи ореол и се одмори по гроздобер дизајн на групата. Координирајте го овој црно -бел прстен за ангажман со дијаманти со која било обична или деловна облека за да изгледа убаво. Овој привлечен прстен за ангажман е совршен избор за вашата сакана. Направено во 10kt бело злато. 1 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : црна, H-I. Јасност на дијаманти : I3. Простори и песни поставени камења. Милграјн финиш. Ширина на опсегот : 1,9 мм. Прстен за ангажман на ореол. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне