• Свеж
Ackenta Omikron A t All Terrain LT235 75R 116 113Q E лесен камион гума

Ackenta Omikron A t All Terrain LT235 75R 116 113Q E лесен камион гума

DEN 1727.04

Од стока
Во продавницата

Accelera Omikron A/T LT235/75 R15 116/113 Q Eover Viewthe Omikron A/T гума е дизајниран да ги маневрира сите теренски услови. Некои клучни карактеристики вклучуваат испреплетени и средни блокови, две главни жлебови со изрез и блок зачекори рабови. Покрај тоа, гаранцијата за километража и заштита на опасност од патот се дополнителен бонус. Ackenta Omikron A/T ви дава предност без да се компромитирате удобност, што го прави совршен избор за погон на сите терени. Acketara Omikron A/T е исто така достапен во големината на гумите за комерцијална апликација LT-Metric. Наменето за употреба на џипови и лесни камиони. Меѓусебните центри и средните блокови во комбинација со два сипчиња уверуваат дека возењето удобност на автопатот. Две главни жлебови со изрез ефикасно чистат вода од стапалото за да го зајакнат влажното сопирање и да го намалат ризикот од хидропланирање. Блок зачекори рабовите и сипите во облик на Z ја подобруваат влечење на површините на патот, а исто така ги подобруваат и перформансите на аголот. Изграден со трајни материјали за подолг трага. Поддржано од гаранција за живот ограничен на производителот од 35.000 милји. Големина : LT235/75 R15. Опсег на оптоварување : E. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне