• Свеж
Уметнички ткајачи Албеј светло маслиново Традиционално 5 '8' Машина за миење садови за миење садови

Уметнички ткајачи Албеј светло маслиново Традиционално 5 '8' Машина за миење садови за миење садови

DEN 9538.40

Од стока
Во продавницата

Албе ќе и даде на секоја соба безгрижното чувство на боемско лето. Овој персиски килим е зашиен со топли, избледени бои за гроздобер изглед со сјај со сонце. Совршено за области со голем сообраќај како дневна соба, кујна или фоаје. Машински ткаени во Турција со 100% полиестер и низок куп од 0,16 инчи. Се препорачува подлога за килими за да се спречи лизгање и движење. Место чисто со бела крпа. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,04 ". Само во затворен простор. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Уметност на јазол. Лесни маслинови нијанси. Наменети да издржат секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со висок сообраќај на вашиот дом како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, машина што се мие, препорачуваме редовно да се вакумираат и да се чистат места со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво . Канистерските вакууми без ритани барови се оптимални се оптимални Вид на вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум . Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да наложите на вратите . препорачаната подлога за килими.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне