• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „крајбрежно чувство II“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „крајбрежно чувство II“ платно уметност од Моира Херши

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Уметник : Moira Hersheysubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ленти со апстрактни сини и зелени акварели закрпи. Истакнати бои : бело, светло сина, сина по дипломирањето на колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. ленти со апстрактни сини и зелени закрпи за акварел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне