• Свеж
Gofire: Ultimate All Port Fire Starters-нетоксични, временски услови за внатрешна и надворешна употреба, пријателска за земјата, за пожари, камини и повеќе

Gofire: Ultimate All Port Fire Starters-нетоксични, временски услови за внатрешна и надворешна употреба, пријателска за земјата,

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Gofire : Starters Fire Starters - 20 пакет - Игнорирајте го вашиот живот! Gofire е единствениот пакуван и преносен крајниот стартер за оган што работи под најекстремни услови. Нашата комерцијална еколошка формула е дизајнирана да одржи интензивен пламен што може да достигне над една нога во висина, додека произведува континуирано време на изгореници до десет минути. Гофир е изработен од ексклузивна формула направена од парафин восок што е 100% стабилен додека не се запали и не е целосно водоотпорен. КОМПАНИЈАТА делува како фитил, така што едноставно го запалите аголот на торбичката и ставете го во подготвената огнена огнена употреба и може да се користи за осветлување на пожарите и во затворено и на отворено, па дури и ќе светне лебдејќи на вода. Овие пожарни почетници горат чисто и нема да остават отпад зад себе без мирис и практично нема чад. Гуфир торбичките нема да остават никаков мирис или мирис на облека или ранци, така што тие се совршени за кампување и ранци. Безбедно и самоуверено спакувајте го Gofire за следната авантура на вашето семејство од задниот двор до Backcountry. Гуфир торбичките имаат рок на траење од над 30 години. Формулата Gofire е докажана и е доверба и користена од милиони во Европа во изминатата деценија. Сега е тука во Северна Америка да го запали патот. Преглед : Gofire Ultimate All-Pursose Fire Starters, 100% водоотпорни, нетоксични, безбедни храна, спакувани и преносни, 8-10 минути време на горење, 30-годишен рок на траење. Пакетот е фитил "нема отпад што остава зад себе ". Камин * јаглен BBQ скара * оган јама * шпорет на горење на дрво * Кампување * светла за преживување прв пат, секој пат под какви било услови на животната средина! Едноставно осветлете го аголот и ставете го на јаглен или дрво и гледајте го пламенот направете ја својата магија. Дожд, снег, ладен или висок ветер. Дури и ќе запали вода!. До 10 мин. Време на горење : Долготрајниот висок пламен од 8 "до 10" за да започне пожар брзо. Вистинска земја-пријателска и побезбедна алтернатива на бензинските полесни течности и почетниците на пожар. Оди напред и пробај! Нема мирис, практично без чад!. Пакувајте и одете : Ставете го во ранецот, ставете го во вашиот RV, ATV, моторна снег. Одвојте го каде и да запали оган, одлично за патување, преживеан, кампување, пешачење или авантури на движење . Нетоксичен : Gofire е базиран на восок од парафин, така што е еколошки, безбеден за храна, безбеден за употреба во внатрешноста, во внатрешноста, И нема отпад кога ќе започнете оган. Чувајте подалеку од пламен или директен извор на топлина. Не отворај торбичка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне