• Свеж
2. Carats Swiss Blue Topaz Solitaire Стерлинг сребрен прстен во големини до стил SR10412

2. Carats Swiss Blue Topaz Solitaire Стерлинг сребрен прстен во големини до стил SR10412

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Gemемстони : 1 парче оригинална швајцарска сина топаз, овална сечење со врвот на таблата, 10 x 8 mm, 2,75 карати вкупна тежина на скапоцен камен, лагуна сина нијанса со брилијантна искра. Прстен : 2,60 грама, чисто сребро со сребро со печат од 0,925, прстен има исклучителен дизајн, занаетчиство и завршна обработка на родиум. Совршен подарок за Денот на мајките, родендени, Денот на вinesубените, дипломирањето, Божиќ или скоро за која било друга пригода. Вклучува кутија за подароци за потписи и бесплатна испорака, стил 10412 2.75 карати Швајцарија Swiss Blue Topaz Solitaire Sterling Silver Ring во големини 5 до 9 стил SR10412.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне