• Свеж
Уметнички ткајачи Елазиз Геометриска област килим, надвор од бела боја, 3 '5' овални

Уметнички ткајачи Елазиз Геометриска област килим, надвор од бела боја, 3 '5' овални

DEN 1038.24

Од стока
Во продавницата

Колекцијата Варнава се одликува со глобален инспириран марокански дизајн во неутрални палети на бои. Совршен додаток за секој дом, овие парчиња ќе додадат еклектичен шарм во секоја просторија! Нивната машинска ткаена конструкција може да се пофали со трајност, совршена за домови со деца и миленичиња. Направено со полипропилен во Турција и има мек среден куп . машина ткаена во Турција со 100% полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . сложените детали додаваат димензија на вашиот простор . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . Тешка и отпорна на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина пред да примените решенија за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне