• Свеж
Сив папон дижон сенф, 8oz

Сив папон дижон сенф, 8oz

DEN 89.28

Од стока
Во продавницата

Пакувања во еден случај : 12 Информации за големина : 12-8 унца Греј Папон е сенф и бренд што клиентите ги препознаваат и побаруваат. Греј Папон Дижон сенф е совршен начин за подобрување на најсофистицираните рецепти, или да додадете живот во супите за потписи, сендвичи и сосови. Греј Папон Дижон Мустард е совршен начин за подобрување на најсофистицираните рецепти, или да додадете живот во супите за потписи, сендвичи и натопување соссие може да ги открие сендвичите и другите рецепти за потписи со квалитетен и уникатен вкус на сивиот пупон еден 8,0 мл јар на сивиот папон Дижон сенф. Греј Пупон Дижон Мустард ги користи најдобрите состојки за гурмански лек. Семињата и зачините од сенф од одделение обезбедуваат силен, вкусен вкус. Оваа кремаста дели сенф има мазна, кремаста текстура за неограничени рецепти. Содржи 5 калории по порција. Теглата што може да се реализира ја одржува сенфот свежа. Сертифициран кошер сенф.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне