• Свеж
Хартија И Плик Правни Картон, 8. 14, Светло Сина, по Пакет, 65лб

Хартија И Плик Правни Картон, 8. 14, Светло Сина, по Пакет, 65лб

DEN 311.84

Од стока
Во продавницата

Ништо не вели " " погласно од Некои Џем Хартија И Плик Обоени Правни Картони! И нашите бои се спротивставуваат на тоа име! Овој конкретен картон е британска сина боја. Тоа е средна нијанса на живописно сино, блиску до тиркизна боја. Овој прекрасен картон не само што изгледа луксузно, туку го чувствува и тоа. Изработена е од хартија од 65 килограми, што значи дека е густа, но сепак лесна за работа. Без разлика дали пишувате на оваа хартија или печатите на неа, мазната површина нуди совршено платно. Овој картон е со димензии 8,5 х 14 инчи, така што е правна големина. Користете го овој картон за сите ваши потреби за хартија : покани, писма, белешки, картички, деловни пораки, флаери, постери, промотивни проекти, уметност и занаети и многу повеќе! Направен е од 30% рециклирана содржина и се продава во пакувања од 250. Боја : Сина. Големина : 8,5 х 14 Инчи. Количина : 250 Пакет. Идеален за билтени, брошури, покани, соопштенија, флаери, форми и многу повеќе. Многу хартија за голем проект, или да трае долго време.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне