• Свеж
Дигитални Зандоли Различни

Дигитални Зандоли Различни

DEN 474.72

Од стока
Во продавницата

Двојно винил лп притискање. 2017 ослободување. Следење на реномираниот прв том од оваа компилациска серија. Ново музичко оружје за подиумот од француската Сцена Во Западна Индија Зук. Навистина ретки или непознати патеки подготвени да бидат откриени од тропски/електро глави. Составено од Копачи Дигест т знајте многу За зук или САМОСТОЈНА електронска музика на француските Западни Инди. Луѓето сега зборуваат За стилот На Зандоли за ваква музика. Селекторите Џулиен Дигерс Ги Вари Ахард и Николас Склирис (екс - суперфлај рекордс) го продолжуваат ископувањето на францускиот антилас винил од 80 - тите и 90-тите години и за овој втор том, најдоа некои навистина возбудливи нови референци кои наскоро треба да бидат класици на подиумите за танцување. Дигитални Зандоли 2 / Разни (Винил).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне