• Свеж
Зилис Лесно Спин Салата Фабрика Со Рачка На Капакот, Големи, Зелени, Бпа Слободен

Зилис Лесно Спин Салата Фабрика Со Рачка На Капакот, Големи, Зелени, Бпа Слободен

DEN 351.84

Од стока
Во продавницата

Подобрете ја вашата кујна искуство Со Зилис Лесно Спин Салата Фабрика. Оваа салата фабрика и мијалник работи преку употреба на handономски рачка која се повлекува за активирање на кошница спин. Овој мијалник и сито за зеленчук и овошје користи кабел за лесно влечење за да ја врти корпата со минимален напор. Можете да дозволите салатата слободно да се врти додека не се смири или можете да го користите копчето за сопирање за да го запрете вртењето кога ќе ви одговара. Овој спинер за зелена салата, исто така, ја размачкува вашата салата за да остане свежа. Овој фабрика за зеленчук го олеснува процесот на создавање салати, така што можете да преминете од подготовка на храна во сервирање во само неколку чекори. Откако ќе завршите со отстранување на водата од зелената салата, едноставно истурете ја зелената салата во садот за сервирање салата и измешајте со дополнителни состојки по ваш избор. Кога ќе завршите со сервирање, едноставно ставете го капакот на пумпата на врвот на садот за сервирање, користејќи го копчето за заклучување за да ја заклучите свежината и да го чувате во фрижидер. Овој сад за безбедна машина за миење садови и фрлач за салата е лесен за употреба и чистење. Наменет да биде удобен кујнски алат и гаџет, овој фен за салата е совршен подарок за готвачот во вашиот живот. Сигурен Спинер За Салата : кабелот што се повлекува, влече и handономската рачка е дизајнирана да ги исуши производите. Зеленчук нелизгачката основа додава стабилност. Кујнски Додатоци зилис : кујнските алатки Зилис ги фаворизираат секојдневните готвачи и гурманските готвачи. Зилис модел Е940001У тежина 1.98 фунти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне