• Свеж
КАШИ ГОЛЕАН Појадок Житни Култури, Кикирики Путер Криза, 13. Оз

КАШИ ГОЛЕАН Појадок Житни Култури, Кикирики Путер Криза, 13. Оз

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Донесете вкусна, путер од кикирики-и криза на вашите утра со Кашиголски Путер од Кикирики Криза Житни култури. Направено со путер од кикирики и кластери од цели зрна направени со тврда црвена пченица, кафеав ориз, јачмен и ' for за вкусна лажица со секој залак. Вкусен додаток на секој избалансиран појадок, нашите Житарки од Путер Од Голи Кикирики добро Се Вкрстуваат со млечни производи или млеко од јаткасти плодови, јогурт и свежо овошје. подготвена За Патување, оваа житарка прави вкусна закуска на работа, попладневно собирање на училиште или уживање доцна навечер и е совршена за складирање во кутии за ручек, торби и ранци. Крцкави и крцкави, Кашиголски Путер Од Кикирики Криза Житарките се одличен извор на влакна (содржи 9 грама вкупна маснотија по порција), обезбедува добар извор на протеини, а Исто така Е Потврден И Не-Гмо Проект. КАШИ ГОЛЕАН Житарки За Појадок, Крцкање Путер од Кикирики, 13,2 Мл (Пакување од 12).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне