• Свеж
Булова Женски Преционистички Дијамантски Часовник

Булова Женски Преционистички Дијамантски Часовник

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Напредно мерење на времето во најдобар случај. Задебелен, архитектонски дизајн го исполнува грациозното движење на течноста втора рака во Прецизната Колекција На Булова 40мм Куќиште Од Нерѓосувачки Челик Со 52 Дијаманти Со Целосно Сечење / Сребрено-Бело Бирање со 10 Целосно Исечени Дијаманти / Прозорец Со Датум / Убедлива Втора Рака / Заоблен Кристал Од Сафир / Нараквица Од Нерѓосувачки Челик Со Затворач За Распоредување На Копчиња / Отпорна На Вода на 100 Метри / Напојувана Од Булова сопственичкото трикратно кварцно кристално прецизно движење со 262khz вибрациона фреквенција-Осум Пати Поголема Од Стандардните Часовници-За неспоредлива Точност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне