• Свеж
Клементин Мало Дете Памук Џерси Маица

Клементин Мало Дете Памук Џерси Маица

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

5.5 мл., 100% памучен дрес (Пепелта е 99/1; Хедер е 90/10 памук/полиестер) ; Пепелта и Белата боја се зашиени со 100% памучна нишка; Ребреста јака; самостојна ткаенина од рамо до рамо задна лента за вратот; Ракави Со Двојна игла и долен раб; конструкција На Странични шевови; етикета easytear®; етикета За следење Во Согласност СО CPSIA во страничен спој; машина за перење/ падне сува ниска; одговара : Дете Унисекс клементин Дете памучна маица маица.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне