• Свеж
Џо Хисаиши - Дух Далеку: Слика Албум-Винил

Џо Хисаиши - Дух Далеку: Слика Албум-Винил

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Џо Хисаиши-Дух Далеку : Албум Со Слики / О. С. Т. (ВИНИЛ НОВ)Етикета : Студио Џибли Рекформат : Датум На Издавање : 11 Декември 2020 година не. На Дискови : 1еан : 4988008087918албум Песни1. До Реката Од Тој Ден2. Доаѓа Ноќта3. Богови4. Јуја5. Луѓе Во Земјата На Чудата6. Осамен Сум, Осамен7. Осаменост8. Морето9. Белиот Змеј10. Валцер На Чихиро Џо Хисаиши-Дух Далеку : Албум Со Слики (Оригинален Саундтрак) - Винил Издавачка Куќа : Студио Гибли Рец. Музички Жанр : Саундтрак.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне