• Свеж
Авалон Органски Бебе Нежен Шампон Без Солзи И Миење На Телото, Бебе Безбедно оз

Авалон Органски Бебе Нежен Шампон Без Солзи И Миење На Телото, Бебе Безбедно оз

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Нежно, хипоалергично миење без солзи со камилица, алое и невен за бебешка мека кожа и сјајна коса. Меки меурчиња, топла вода и нежна грижа за родителите ја прават секоја бања посебно време на поврзување помеѓу родителот и бебето. Без хемикалии и груби сулфати, нашето средство за чистење без парабени ви овозможува да се одморите лесно знаејќи дека ја третирате нежната кожа и коса на вашите бебиња со најголема грижа. Оваа смирувачка формула без солзи е збогатена со смирувачки и хидратантен сончоглед и камилица за сјајна, здрава коса и чисто, среќно бебе.Насоки за употреба : Нанесете мала количина гел на влажна дланка или крпа. Масирајте во кремаста пена над бебињата влажна кожа и коса, а потоа нежно исплакнете. Или истурете мала количина во проточна вода за шампанско капење. Без хемикалии, чистење за пенење што нежно ја чисти нежната кожа На вашето бебе Смирувачка, без солзи формула збогатена со смирувачки и хидратантен сончоглед и камилица за сјајна, здрава козметика без Суровост на косата, без тестирање на животни и 100% Вегетаријанска Безбедна, природна, ефикасна, про-органска нега на телото без синтетички мириси, фталати, парабени или сулфати Сертифицирани ЗА НСФ/АНСИ 305 стандард за производи за лична нега кои содржат органски состојки состојки : прочистена вода, кокамидопропил бетаин (чистење на кокос), органски сок од лист од алое барбаденсис(1), натриум кокоил глутамат (чистење на кокос), натриум кокоил изетионат (чистење на кокос), децил глукозид (Чистење на пченка), органска НЕВЕН(1) И камилица(2) екстракти од цвеќе, растителен глицерин, глицерет 7 кокоат (кокос емулгатор), про-витамин б5, алантоин (регенератор на корен комфри), органска лаванда(2) цвет, бел чај(2) лист и арника(3) екстракти од цвет, феноксиетанол (природен авалон органски Без Солзи Бебешки Шампон И МИЕЊЕ НА ТЕЛОТО оз.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне