• Свеж
Живеат Во Хамбург

Живеат Во Хамбург

DEN 254.40

Од стока
Во продавницата

Два ЦД-сета. Дигитално ремастерирано и проширено издание. Роџер Чепмен, вистински оригинален пејач, текстописец и изведувач кој денес се уште се смета за Икона На Британската современа рок музика, веројатно е најпознат како член и главен текстописец на иконското Британско Семејство рок бенд, кое го формираше заедно Со Чарли Витни во 1966 година и исто така рок Р79. Оваа проширена верзија го прикажува шоуто Во хамбург во целост, при што вториот диск се состои од шест песни кои никогаш не биле на оригиналното издание поради оштетените ленти кои сега се обновени и со љубов ремастерирани од Пит Рејнолдс. Шоуто содржи песни кои беа и се уште се, во живо фан фаворити. Со Диск Два со неверојатна верзија на класичниот цитат Отис Рединг; Не Можам Да Те Претворам Во Лабава;. Сите песни крцкаат со жива енергија прикажувајќи го неговиот идиосинкратски бренд на прикажување и вокално вибрато што го натера да стане култна фигура на Британската рок сцена, каде што сѐ уште редовно настапува. Живеат во Хамбург (ЦД).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне