• Свеж
Магацинот На Коските Игра

Магацинот На Коските Игра

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Погледнете колку високо можете да ги соберете коските! Играчите се обидуваат да ги извлечат долните блокови и да ги наредат одозгора без да го соборат скелетот. За 1 или повеќе играчи. Вклучува инструкции и 55 парчиња. Направено од еколошко дрво Пауловина. Наредете Ја Играта Коски.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне