• Свеж
Мејбелин Палетата За Сенки За Мат Бар

Мејбелин Палетата За Сенки За Мат Бар

DEN 133.92

Од стока
Во продавницата

Мејбелин Палетата На Сенки За Очи Со Мат Бар, сите очи на мат! Од мека и неутрална до брилијантност печена на сонце, оваа палета што мора да ја имате е дизајнирана со 10 топли нијанси на сенки за очи кои работат заедно за да постигнат влијателен изглед на шминка. Кремастата и мешана формула се топи на вашите очни капаци, додека пигментите со висока боја ги прават вашите очи истакнати во жестоки зачинети нијанси. Мејбелин Палетата На Сенки За Очи Со Мат Шипка Содржи 10 високопигментни нијанси со мат финиш. Секоја сенка за очи се топи на капакот за мазен и драматичен удар на топла боја. Инспириран од иконите тули НА ЊУЈОРК, донесе на вашиот повеќето сончеви мат уште. Супер кремасти и високо пигментирани мат нијанси во килибар, топли портокали и изгорени кафеави. Кремастата и мешана формула се топи на вашите очни капаци, додека пигментите со висока боја ги прават вашите очи истакнати во жестоки зачинети нијанси.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне