• Свеж
Килим Ротесеј Геометриски Шевронен Волна Површина Килим, Морнарица, 5'8'

Килим Ротесеј Геометриски Шевронен Волна Површина Килим, Морнарица, 5'8'

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Колекција Килим Килим. Мајчин Рамен Ткаат Теписи. Колекцијата Килим на мајчин теписи со рамно ткаење ги прикажува фините традиции на ткаење што ги користат номадските народи од Блискиот Исток до Централна Азија. Дизајните на тепих инспирирани од племињата се ре-стилизирани за современи сензибилитети и декоративни преференции. Секој килим килим е ткаен рачно користејќи чиста волна и огромен број обрасци, форми и впечатливи бои за да се создадат уникатни, секојдневни уметнички дела за подот. Боја : Морнарица. Големина : 5 'х 8'. Раката Се Појави Во Индија. Висина на купот : 0.28 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Волна. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне