• Свеж
Вграден Лист Без Брчки Микрофибер 1-Парче Вграден Лист, Кралска Големина, Темносина Боја

Вграден Лист Без Брчки Микрофибер 1-Парче Вграден Лист, Кралска Големина, Темносина Боја

DEN 180.64

Од стока
Во продавницата

Опремен лист дизајниран за институционална и домашна употреба. Клиентите на хотелот ги оценија овие листови како многу удобни, меки и мазни. 100 Проценти полиестер, во производството тие се нарекуваат "праска кожа" - најмногу мазно чувство во индустријата. Тие се без брчки-користат 20 Проценти помалку вода за перење; 20 Проценти помалку хемикалии и 36 Проценти помалку енергија за сушење. Нема собирање и ткаенината е силна, издржлива и ја одржува Морнаричката Сина боја. Елегантен Comfort® Димензии Со Кралска големина-Вградена Големина на Лист (78 "x 80") - 100% Гарантирано Задоволство ! Дебелина, мекост и топлина посилни и потрајни од памукот, отпорни На Брчки и избледување, ладна вода што се пере и брзо се суши. ЗДРАВА ЖИВОТНА СРЕДИНА : Елегантна удобност® предивата и вентилираното ткаење го прават За Разлика од памукот што може да содржи алергени, мувла, па дури и бубачки, микрофибер ги одбива загадувачите и грините, спречувајќи ги да најдат дом во вашата постелнина. Оние кои страдаат од алергија дишат лесно и се будат чувствувајќи се освежени наместо пренатрупани, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема почиваат во лековита средина наместо дополнително да се иритираат ноќе. ЛУКСУЗОТ ГИ ИСПОЛНУВА ПЕРФОРМАНСИТЕ : Елегантен comfort® обезбедува супериорни перформанси и луксузно чувство започнете со предива кои се уште пофини, подолги и посилни од свилата. Овие предива од микрофибер се завршени со прецизен процес на четкање и кондиционирање пред да бидат вткаени во врвни ткаенини, а потоа се подложени на дополнително четкање за да се постигне сјајна, ултра мека завршница што ја бараат познавачите на фини постелнини.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне