• Свеж
10FT Cat5E СОВЕТ ЕТЕРНЕТ Мрежа Подигната Кабел Нозе Гигабит Lan Мрежа Кабел RJ Голема Брзина Лепенка Кабел, Сина

10FT Cat5E СОВЕТ ЕТЕРНЕТ Мрежа Подигната Кабел Нозе Гигабит Lan Мрежа Кабел RJ Голема Брзина Лепенка Кабел, Сина

DEN 511.84

Од стока
Во продавницата

Преглед : . Кабелот За Мрежни Лепенки Без Подигање Cat5e нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежни компоненти, како што се рутери, кутии за прекинувачи, мрежни печатачи, уреди за складирање прикачени мрежи (NAS), Vo IP телефони и по уреди. Каблите за лепенки се достапни во различни бои и во различни должини кои се движат од 1 стапка до 200 стапки. Боја-код, прилагодете и организирајте ја вашата домашна или канцелариска мрежа со нашите високо оценети мрежни кабли. Главни Карактеристики : . * Ги поврзува мрежните компоненти во жичен ЛАН при брзина на пренос на податоци до 1 Gbps. • 24 AGG кабелот ги надминува стандардите НА TIA/EIA Ги Исполнува или ги надминува перформансите во согласност со стандардот TIA/EIA 568-C. 2. Конекторите со позлатени контакти, обликувани чизми за ослободување од вирус и калапи без пречки се спротивставуваат на корозија, обезбедуваат издржливост и обезбедуваат безбедна врска; голите бакарни проводници ги подобруваат перформансите на кабелот и се во согласност со СПЕЦИФИКАЦИИТЕ УЛ 444 за комуникациски кабли. Флексибилниот и издржлив кабел со висок пропусен опсег до 500 Mhz (CAT5e) гарантира брз пренос на податоци за апликации на сервери, облак компјутери, видео надзор и видео стриминг со висока дефиниција преку интернет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне