• Свеж
Miaенски Carat Carat T.G.W. Овално сино етиопски Опал и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато ореол прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Овално сино етиопски Опал и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато ореол прстен

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Овој софистициран миабела хало прстен е совршен за канализирање на вашата внатрешна дива. Изработено во сјајно розово злато, овој задебелен ореон прстен има овална лепак-поставена сина етиопска опалска скапоцен камен (10x8mm), опкружен во двојно ореол, создаден од метални мониста мотиви и 32 дијаманти поставени од пронг-сет (G-H, I1). Подобрено со полиран финиш, овој прекрасен прстен ги спарува добро со обични и забавни ансамбли. Изматете го додека ја погодувате вашата омилена поза. Изработено во злато од роза од 14 KT. 2ct. Т.Г.В. Етиопски опал-сини скапоцени камења. Сина етиопска намалување на опал : овална. Сина етиопска големина на Опал : 10х8мм. Сина етиопска поставка за Опал : сет на лепак. 1/10 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1. Големина на дијамант : 0,8х0,8мм. Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Ширина на опсегот : 2.2мм. Хало прстен. Октомвриски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне