• Свеж
Обичај Хамилтон Обичај Истхам Виски стакло

Обичај Хамилтон Обичај Истхам Виски стакло

DEN 399.20

Од стока
Во продавницата

Кога уживате во виски, посакувате совршена чаша за тоа. Ова обичајно стакло за виски Eastham е идеално стакло за целосно уживање во вашето виски. Дебелата основа спречува да се загрее од вашата рака, така што ќе остане поладна од просечното стакло. Исто така е одлична чаша за вкусен коктел ако не сте расположени за виски. Ова виски стакло може да се персонализира со почетна и две реда текст по ваша сличност. Тоа е фантастичен подарок за вашиот татко или момче што го сака виски за неговиот роденден или друга посебна пригода. Стаклото мерки 4,5 "x 3 " x 3 "и држи 10 унци. Истхам виски стакло совршено за уживање во виски. Дебелата основа спречува затоплување од рацете. Одличен подарок за вашиот татко или момче за роденден или друга специјална пригода. Персонализирајте. со почетна и две линии на текст. Мерки 4,5 "x 3" x 3 "и има 10 мл.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне