• Свеж
Schar Gluten без Mi It Universal All Alter Blahter Alternation, 17. Оз торба

Schar Gluten без Mi It Universal All Alter Blahter Alternation, 17. Оз торба

DEN 175.68

Од стока
Во продавницата

Без оглед на тоа што печете, Schar Gluten-Mix It Universal All Pers Blooth Alternate е совршена за вашите омилени рецепти за слатка и солени храна и десерт, вклучувајќи рецепти за леб, рецепти за торта и рецепти за тестенини. Оваа алтернатива за мешавина од брашно од брашно е не-ГМО, овластен глутен, без млечни производи, без лактоза и без конзерванс. Бидете сигурни да чувате на ладно, суво место. Ако сакате вкусен леб, колачи, тестенини или бисквити, Schar Gluten без мешавина од универзална алтернатива на брашното, сето тоа го прави сето тоа! Разновидна алтернатива на брашно со целта за различни рецепти за печење. Одлично за правење леб, печење колачи, правење тестенини и бисквити за печење. Содржи 0 G маснотии и 0 G холестерол по порција. Не-ГМО, сертифициран глутен, млечни производи, без лактоза и без конзерванс (може да содржи соја). Чувајте на ладно, суво место.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне