• Свеж
Фудбалска топка Умбро, големина 1, 18 -20

Фудбалска топка Умбро, големина 1, 18 -20

DEN 575.68

Од стока
Во продавницата

Сината фудбалска топка со големина 1, бидејќи е совршен избор затоа што фудбалот е повеќе од спорт. Фудбалот е разновидна заедница на страствени играчи, а со фудбалската топка „Умбро големина 1“, играчите од сите возрасти можат да го доживеат спортот. Наменети за младинските играчи да ги унапредат своите вештини на теренот, оваа фаза една фудбалска топка е направена со трајна обвивка за да издржи интензивна игра со точна траекторија и задржување на формата. Умбро верува во постојано само-подобрување на квалитетот на нивните производи и се стреми да ги задоволи потребите на различни потрошувачи и да создаде внимателни производи што се поврзуваат со нив, дозволувајќи му на секој играч да ја почувствува моќта на играта и да ја слави автентичноста, да ја доживее големината на Умбро 1 Сина фудбалска топка. Оваа топка е 350 g со обем помеѓу 18-20 ин. Младинска фудбалска топка. Наменето да ги унапреди младинските вештини на терен. Оваа фаза една фудбалска топка е направена со трајна обвивка за да издржи интензивна игра со точна траекторија и задржување на формата. Издржлива обвивка. Одличен допир и чувство за постојана игра. Деца, одлични за деца од сите возрасти. Надуена тежина : 350 g. Големина : 1. Обем : 18 "-20". Боја : Сина. Умбро.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне