• Свеж
Менструални Влошки Санитарни Влошки За Повеќекратна Употреба Мама Ткаенина Облоги За Гаќички Крпи За Санитарни Салфетки За Жени

Менструални Влошки Санитарни Влошки За Повеќекратна Употреба Мама Ткаенина Облоги За Гаќички Крпи За Санитарни Салфетки За Жени

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

ЗУЈУ се стреми да направи работи што ја намалуваат количината на ѓубре што го произведува семејството.Ние сме во мисија да донесеме повеќе производи за повеќекратна употреба во домовите со тоа што ќе ги направиме практични и убави. Што ги прави нашите производи уникатни?. Го имаме на ум вашето здравје,удобност и задоволство.Сите наши производи изработени од врвен материјал со прецизно шиење за да се осигураат дека можат да траат долго. Кога купувате и користите производ за повеќекратна употреба, им покажувате на вашите деца како да се грижат за светот што ќе го наследат. Зошто да изберете крпа за перење менструална подлога?. ? Еко-пријателски : перат и еднократно. ?Економично : може да се користи за 3-5 години. ? Здраво : едноставно органско, не содржи белило. ?Мека : благодарение на удобниот бамбус. ?Безбедно : неговиот внатрешен слој е доказ за истекување. ?Лесно за чистење : исплакнете во ладна вода,измијте ја машината и само исушете го Она што Го Добивате 4 парчиња ✖ Мала Менструална Ткаенина Менструални Влошки (7.81") Бренд На Параметар На Производот : ЗУЈУ . Стил : Со Крилја . Бои : како што е прикажано на сликата . Еднократно Период Влошки Големина : 7.08"*7.81". Материјална Карактеристика : Повторна Употреба . Материјал Внатрешен Слој Материјал : 1 слој Бамбус Јаглен влакна . Надворешен Слој Материјал : 1 слој Водоотпорен печатени ПУЛ . Абсорбента Слој Материјал : 1 слој Микрофибер Влакна . Карактеристики На Производот ?ПРЕКРАСНА ШЕМА Симпатичен Дизајн На Животински Принт одговара за стил на девојки, Изработен од слој од бамбусови влакна од јаглен, 2-слоен супер-апсорбирачки микрофибер, надворешен слој отпорен на вода за да се спречат протекување и излевање. ? ВЛОШКИ За САНИТАРНИ КРПИ За ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА Нашите облоги за гаќи за повеќекратна употреба се совршени за секојдневна употреба, особено тие се одлични за да ви дадат дополнителна заштита од нормален вагинален исцедок,како и оние периоди на зголемен исцедок,како пред и по менструацијата, и кога имате овулација.Тие ја штитат вашата долна облека додека остануваат дискретни,флексибилни и супер удобни. ? ОСТАНЕТЕ НА МЕСТО копчето се прилепува на крилјата лесно се отвора и затвора,во голема мера ја спречува менструалната крпа да се собира во случај да истече на страните.Совршен за патување,на отворено,вежбање или секојдневна употреба. ? СПАСИТЕЛ Во Голема Мера Помагањето во намалувањето на отпадот од депонијата е дополнителен бонус.Повеќе здрави,економични, еколошки и пријателски од рампа за еднократна употреба.Идеален како периодични гаќички, макси влошки за постпартум или женски инконтиненција. Измијте Совети 1.Исплакнете ги додека водата не истече чиста. 2.Потопете ги во ладна вода со благ детергент. 3.Бришење и закачување на сув воздух. 4.Машина за перење. 5.Измијте одделно. 6.Do не железо. Забелешки 1.Ве молиме дозволете грешка од 1-5мм поради рачно мерење.Ви благодариме за разбирањето. 2.Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект.Ве молиме земете го вистинскиот како стандард.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне