• Свеж
Пумпа за гориво компатибилна со 1997- Ford Explorer 8Cyl 6Cyl 5.0L 4.0L со единица за испраќање

Пумпа за гориво компатибилна со 1997- Ford Explorer 8Cyl 6Cyl 5.0L 4.0L со единица за испраќање

DEN 271.84

Од стока
Во продавницата

Специфит на производи : Директно фитквантност Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конектор : 2 Електрични конектори; Вклучен е и стапка на конектори на сечилото од 7 и 3-постепено сечило : Вклучена е 24 галони/час за испраќање на час : Со единицата за испраќање на гориво за испраќање на единицата за делот : E2266 S, SP2266 H, F7 PZ9 H307 BENOTES : Пумпа за гориво и собрание на испраќачот на собранието на испраќачот ОЕ Број : F7 PZ9 H307 BEWARRANTY : 1-годишен нелиимиран за налог-гарант Pump Drivemotive Pumps Pumps ја испорачуваат вистинската количина на гориво за сите оптоварувања и брзини. Изградени за последно и инженерство за чист, конзистентен проток, пумпите за возење на гориво се подготвени да ги вратат непречните перформанси и супериорната ефикасност на вашиот мотор. Феации и придобивки : Ангажирани производство на внатрешните компоненти се во согласност со ISO 9001 и QS 9000 производствени стандарди и претрпеа ригорозни електрични, Притисок и тестирање на сензорите. Делумноста на електричното дејство за пумпање Одржува енергетски ефикасен излез, без оглед на мешавините на додавање на горивото што влегуваат во системот. Пластика со голема јачина и антикорозивни легури, машински за одржување на најмалку 1 милион циклуси во рамките на услужниот живот на возилото. Сцетувачот спречува честички со големина на микрони да се лизгаат во системот. Коректна обликување на фитформ и димензионално точна пумпа овозможуваат соодветно монтирање во резервоарот или надвор од тенк. -Дори, спортска алатка, 1-ви лик на VIN е 1or 2, САД и Канада изградено возило97 Explorer Limited 4-Door98 Explorer Limited 4-Door, Sport Utility, 1-ви лик на VIN е 1 OR 2, САД и Канада изграден возило97 Explorer Sport 2- Врата, спортска алатка, 1-ви лик на VIN е 1 или 2, САД и Канада изградено возило 98 Explorer Sport 2-врати, спортска алатка, 1-ви лик на VIN е 1or 2, САД и Канада изградено возило 97 Explorer XL 2-Door, Sport Utility, 1-ви лик на VIN е 1 или 2, САД и Канада изградено возило98 Explorer XL 2-врата, спортска алатка, 1-ви лик на VIN е 1 OR 2, САД и Канада изградено возило 97 Explorer XL 4-врата го заменува OE Бројот : F7 PZ9 H307 BE. Број на размена на дел : E2266 S, SP2266 H, F7 PZ9 H307 BE. Одговара Изберете : 1997-1998 Ford Explorer 1997-1998 Mercury Mountainer и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне