• Свеж
Луксуз со покана за покана ,, зелена авокадо, 500 пакувања

Луксуз со покана за покана ,, зелена авокадо, 500 пакувања

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Дали барате висококвалитетен плик А9 за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, се одликува со метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите со тежина од 70 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на поканите A9 мерат 5 3/4 "x 8 3/4 " (146mm x 222mm). Тие исто така можат да соберат помали коверти внатре, вклучувајќи ги А1, А2, А4, А9, А7 и А8. Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, пликовите од авокадо од луксуз 70 lb се издржливи и висококвалитетни опции за сите ваши потреби за планирање на забавата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Совршено за сите прилики : Ако барате плик за туш за бебиња или покани за венчавки, картички за празници, најави за бременост, RSVPS, благодарни картички, зачувајте ги датумите и многу повеќе, нашиот плик за хартија A9 Lux е одлична опција. Овие коверти на квадратни размавта се исто така совршени за директна пошта, букви, разгледници и половина преклопена хартија за да можете да зависите од нив за потребите за испраќање . заптивка за лепак за лепак : навлажниот дизајн на овие коверти е совршен за секоја употреба. Можете дури и да користите навлажнувач за да го навлажнете лепилото-тоа е огромен заштеда на време! Едноставно навлажнете ја лентата со лепак, притиснете и запечатете се. Не можеше да биде полесно! Овој вид лепило е одличен за деловни апликации, најави за венчавки и лични белешки . Печатење и прилагодливо : Ако сакате да ги прилагодите или етикетирате вашите коверти со нула кавга, имате среќа! Овие коверти се пријателски за печатачот, така што можете да го користите вашиот домашен ласер или печатач со инк-џет за да им се обратите. Тие се печатат и на дигитални и за неутрализирани комерцијални печатачи. Нема потреба да се грижите за измама или заглавување затоа што овие коверти се направени за компатибилност со повеќето модели на печатачи . Класична боја : Ако сакате висококвалитетен плик, ова е ставка за вас. Направени од 70 lb. Акции за хартија со тежина на текст, овие коверти се околу двојно дебели од хартијата за печатач. Ако оваа зелена сенка на зелена боја не одговара Доволно за удобно да ги вклопите повеќето хартиени предмети. Направени од хартија за хартија со тешка категорија со градба на странична цвест, овие коверти се дебели и издржливи, што го прави совршен за работи како фотографии, писма, пошта, лична пошта или покани . Совршени за сите прилики : Ако барате ан Плик за туш за бебиња или покани за венчавки, картички за одмор, најави за бременост, RSVPS, благодарни картички, зачувајте ги датумите и многу повеќе, нашиот плик A9 Lux Paper Cource е одлична опција. Овие коверти на квадратни размавта се исто така совршени за директна пошта, писма, разгледници и половина свиткана хартија за да можете да зависите од нив за потребите за испраќање.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне